TRADYCJE SIÓDEMKI

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Nauczyciele języków obcych przygotowują szereg konkursów, które w formie zabawy mają sprawdzić i zaprezentować wiadomości i umiejętności uczniów zdobyte podczas lekcji angielskiego, francuskiego i niemieckiego.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W listopadzie gimnazjaliści przybywają do szkoły w towarzystwie swych pluszowych przytulanek. Takie towarzystwo gwarantuje zwolnienie z odpowiedzi i uśmiech na twarzach wszystkich podziwiających różnorodność misiów. W tym dniu organizowane są m.in. wystawy książek z misiowymi bohaterami, konkursy na najmniejszego i największego pluszaka, quiz wiedzy o misiach.

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

Na początku grudnia na terenie szkoły króluje czerwony kolor mikołajkowych czapek.
Uczniowie wszystkich klas uczestniczą w turnieju, podczas którego prezentują swoje zdolności poetyckie, artystyczne, wokalne, taneczne i wiele innych.

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Z okazji Dnia Języka Ojczystego odbywa się turniej pt. "Znawca języka ojczystego" o puchar przechodni Dyrektora Gimnazjum nr 7.
Na drużyny czekają przeróżne zadania. Uczniowie zmagają się m.in. z rozpoznawaniem fragmentów lektur szkolnych ze szkoły podstawowej, przedstawianiem przysłów i powiedzeń, recytowaniem fragmentów wierszy.  Najwięcej emocji wzbudzają zwykle "kalambury" oraz "ślepy los".

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Tradycyjny dzień wagarowicza upływa w siódemce pod znakiem zabaw i konkursów. Szkoła zmienia się nie do poznania, dominują wiosenne nastroje, kwieciste barwy i Panie Wiosny słonecznie uśmiechające się do wszystkich.

DZIEŃ OTWARTY

W maju gimnazjum otwiera swe drzwi dla szóstoklasistów i ich rodziców. Program Dnia Otwartego obejmuje wystąpienie pani dyrektor, która przekazuje gościom najważniejsze informacje dotyczące szkoły, program artystyczny przygotowany przez siódemkowiczów, który prezentuje pozalekcyjne życie szkoły, a także zwiedzanie budynku.
Uczniowie klas szóstych mają również możliwość pobrania podania o przyjęcie do naszego gimnazjum.

POŻEGNANIE KLAS TRZECICH

Trzecioklasiści mają co roku dwa zakończenia nauki w gimnazjum. Pierwsze - oficjalne - jest w ostatni dzień roku szkolnego. Wtedy to są żegnani przez uczniów klas młodszych, otrzymują świadectwa ukończenia szkoły, a uczniowie wyróżniający się w nauce i mogący pochwalić się osiągnięciami sportowymi dodatkowo nagrody książkowe i puchary.
Drugie - mniej oficjalne - odbywa się w ostatnim tygodniu nauki i ma formę balu, który organizują rodzice trzecioklasistów.

APELE OKOLICZNOŚCIOWE

Samorząd Szkolny, Koło Teatralne i Zespół Muzyczny nie pozostają obojętne na bieżące wydarzenia i wszelakie rocznice. Na wiele okazji przygotowywane są apele, w czasie których uczniowie siódemki mają okazję się czegoś dowiedzieć, o czymś sobie przypomnieć, nad czymś się zastanowić lub po prostu z czegoś siś pośmiać.

WYCIECZKI DYDAKTYCZNE / INTEGRACYJNE

Kilka razy w roku chętni uczniowie mają okazję wyjechać poza Gorzów. W ofercie wycieczek dydaktycznych i integracyjnych są m.in. Długie, Dobiegniew, Przelewice, Puszczykowo, Kraków, Szczecin, Warszawa, Wrocław oraz Berlin, Drezno i Poczdam, Paryż. Gimnazjaliści biorący udział w projektach Comenius wyjeżdżali także do innych krajów europejskich.