ŚMIAŁO KU PRZYSZŁOŚCI!

PORTFOLIO UCZNIA SZKOŁY GIMNAZJALNEJ

Gimnazjum nr 7 od 01.09.2008 r. bierze udział w projekcie „Śmiało ku przyszłości! Portfolio ucznia szkoły gimnazjalnej”, którego głównym celem jest przygotowanie uczniów szkół gimnazjalnych do wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i zawodu.

Jednym z pierwszych efektów realizacji projektu było stworzenie Centrum Poradnictwa Zawodowego przy Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Gorzowie Wlkp., w którym specjaliści pełnią dyżury, służąc pomocą i radą młodzieży i rodzicom w kwestiach dotyczących wyboru odpowiedniego kierunku dalszej edukacji.

Centrum Poradnictwa Zawodowego
ul. Czereśniowa 41
66-400 Gorzów Wlkp.

16:00-18:00

W ramach projektu w  Gimnazjum nr 7 został utworzony Szkolny Punkt Poradnictwa Zawodowego wyposażony w odpowiednie materiały informacyjne i edukacyjne. Opiekę nad nim sprawuje p. Janina Szwaluk.

Projekt zakłada również prowadzenie warsztatów dla uczniów klas trzecich i drugich umożliwiających poznanie własnych predyspozycji, mocnych stron i wypracowanie właściwego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej oraz przyszłego zawodu.

Warsztaty są podzielone na 6 modułów:

Moduł I- Praca w życiu człowieka

"Każda praca jest dobra, o ile jest dobrze wykonywana" - Albert Einstein

Moduł II - Poznaję siebie

"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość” A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw

Moduł III - W świecie zawodów

"Praca w młodości owocuje na starość" - Pindar